דלג לתוכן

כביש האגרה הראשון

כביש 6 - כביש האגרה הראשון

כביש 6, כביש האגרה הראשון בישראל, היווה פריצת דרך לעידן חדש בעולם התחבורה הישראלי. הכביש מסמל מהפיכה של ממש בכל הקשור לקיצור מרחקים, זרימת תנועה, טיפוח סביבתי ונופי, שירות לקוחות ושיפור איכות החיים.

כביש 6, משמש ציר תנועה מרכזי בישראל ומאפשר מעבר מהיר יותר בין צפון הארץ לדרומה. הכביש נוח יותר מכל כביש שקיים היום בישראל, מהיר יותר, בזכות הקפדה על רמת תחזוקה גבוהה וזורם יותר בזכות היכולת הטכנולוגית לאתר בעיות תנועה ולטפל בהן מיידית.

כביש 6 מציע נתיב תנועה חלופי, מזרחית לשני צירי התנועה האורכיים הראשיים הקיימים כיום בארץ: כביש 4 (גהה) וכביש 2 (כביש החוף). בקטע הכביש בין מחלף קסם למחלף בן-שמן, משמש כביש 6 כעוקף גוש דן.

כיום משתרע כביש 6 על פני כ- 170 ק"מ, ממחלף עין תות בצפון ועד מחלף שוקת בדרום, וכולל 20 מחלפים, 2 מנהרות דו כיווניות באורך כולל של יותר מקילומטר, מעבר רצף אקולוגי וכ- 150 גשרים.

חברת 'דרך ארץ' נבחרה על ידי המדינה (במכרז) כזכיינית להקמה והפעלה של כביש מספר 6.
חברת 'דרך ארץ המפעיל', נבחרה להפעיל את כביש 6 על כל המשתמע מכך.
למידע אודות דרך ארץ המפעיל לחצו כאן.

כביש 6 הוא כביש אגרה אלקטרוני חדשני ומתקדם. בניגוד לכבישים אחרים בארץ,הוא לא מומן מכספי מיסים (ציבור), אלא על ידי משקיעים פרטיים, לכן הנסיעה בו כרוכה בתשלום. התשלום הוא שמאפשר תחזוקה והפעלה של הכביש ברמה גבוהה, שמירה על איכות הכביש ויצירת חוויית נסיעה ייחודית, מתן שירות יעיל ללקוחות ובקרה רציפה על זרימת התנועה.

שיטת גביית אגרת הנסיעה בכביש 6 - גבייה אלקטרונית - נקבעה מתוך מחשבה על רציפות הזרימה השוטפת של התנועה ומתוך התחשבות מקסימלית באוצרות הטבע המקיפים את תוואי הכביש.

תמונה של כביש 6

שאלות ותשובות נפוצות

יש לך שאלה?